top of page

BÜYÜK SIR ÜSTADI
ROMAN SERİSİ

Hervé M. Abajoli’nin Büyük Sır Üstadı roman serisi 2013 -2022 yılları arasında yazılmış olup, Türk Roman tarihinde hiç denenmemiş bir alanda, 25 yıllık araştırma, 1.500 kitaplık özel bir kütüphane, 10.000 sayfalık kadim bilgiler taraması ve 6 yıllık bireysel bir hazırlık döneminin kristalizasyon çabasıdır.

Eğlendirerek öğreten, heyecandan uyutmayan seriye hoş geldiniz.

Hervé M. Abajoli’nin Büyük Sır Üstadı romanları serisi 2013 -2022 yılları arasında yazılmış olup Carl Gustav Jung'un Analitik Psikolojisi ile Felsefi Simya’nın temel kavramları üzerine büyük bir incelikle kurgulanmıştır.

Her kitapta tarih, felsefe, psikoloji, bilim, din felsefesinin yanı sıra Jung'un kavramları gerek diyaloglar şeklinde gerekse kurgunun içinde yaşanan olaylar vasıtasıyla okuyucuya aktarılmaktadır. Bilim ile felsefenin, Fizik ile Psikolojinin, Eros ile Logos’un her bölümde birbirine değecek kadar yaklaşması ve en nihayetinde kitapların sonunda okuyucuyu da şaşkınlığa sürükleyecek şekilde birbiri içinde kaybolarak bir nevi “birleşmesi” kitapları özel kılmaktadır.

O kadar ki Türk Edebiyatı’nın en nadide isimlerinden İhsan Oktay Anar "Kitabı bitirdim. Türkçede böyle eser yok. (Bu zaten açık.) Tekrar bu kez defter tutarak okumam gerekiyor. Bana çok şey kattı ve dünyaya bakışımı değiştirdi." diye yazmıştır.

Okurlarımız Büyük Sır Üstadı hakkında ne dedi?

Kendi adımıza Büyük Sır Üstadı gibi bir edebiyat eseri için yorum yapmaya ve tavsiyede bulunmaya kalkışacak kadar “hadsiz” değiliz. Ancak referans kabul edilen kişilerin, bahse konu romana yaklaşımlarını görünce farklı bir durumla karşı karşıya olduğumuzu da kavrayabiliyoruz. Türk edebiyatının kutuplarından İhsan Oktay Anar, hiç kimseyi ve hiçbir romanı bu denli kolayından ve mesnetsiz önemsemez, övmez. Yine Türkiye’nin en yetkin roman ve senaryo yazarlarından Ahmet Yurdakul’un “çok ciddi bir olayla karşı karşıyayız” şeklinde bir yorumuna tesadüf edemezsiniz. (Sıtkı Şükürer - Hürriyet gazetesi köşe yazısı.)

İlk fikrim Büyük Sır Üstadı harika bir kitap ve romandan fazlasını içeriyor. 197 gün okuyucularının benzer bu tarzı seveceklerine eminim. (Sultan Tarlacı - Nörolog doktor, yazar.)

Büyük Sır Üstadı'nı okurken Carl Jung, Yuval Noah Harari, Umberto Eco hatta Dostoyevski, bu adamların hepsi aklıma geldi. Ne alaka demeyin yanlış anlaşılma olmasın bunlardan alıntılarla yazılmış bir eser değil, sadece bunlardan alabileceğiniz lezzet vardı. Sizi okuduğunuz diğer eserleri de düşünmeye ve hatırlamaya itiyor. Benim için güzel ama sabırsız bir okuma deneyimi oldu, Ezoterik, Gotik, Felsefi ve Edebi tarzları severim. Hepsini aynı iki kapak arasında buldum. Doydum! Ama bu sefer de ikinci kitaba açlığım oluştu, şimdi de onu bekleyeceğim umarım sayın yazar elini çabuk tutar. (Mehmet Ceylan - Okuma Kulübü yöneticisi.)

Benim açımdan bu kitabın kendi dalında bir ödül almasını veya beyaz perdeye uyarlanmasını beklemek, hiç de ütopik bir beklenti değil. Glean Meade'in Kar Kurdu, Jean Christopher Grange'ın Kurtlar İmparatorluğu, Trevanian'ın Şibumi'si kıvamında, kalitesinde, lezzetinde bir eser. Ayriyeten okurken sanki Glean Meade ve Neil deGrasse Tyson kafa kafaya vermiş, beraber yazmışlar gibi bir kanı oluştu içimde. Son olarak şunları da söylemeliyim; bir iki yılda yazılacak bir kitap değil, büyük bir emeğin sonucunda ortaya çıktığı aşikar. (Sinan Turanlı - Yazar.)

Biz onu Dan Brown zannetmiştik ama o Umberto Eco çıktı. (Yazarımız Hervé M. Abajoli için çevirmen yazar Ayşen Tekşen tarafından söylenmiştir.)

- 3 kitaplık Set Siparişlerinde -

120,00 TL indirim

- Kampanya stoklarla sınırlıdır -

Büyük Sır Üstadı - 137 kitabı

BÜYÜK SIR ÜSTADI -137-

Büyük Sır Üstadı serisinin birinci kitabı olup Felsefi Simya'nın Nigredo safhası sembolizmiyle kurgulanmıştır. Özellikle biri Fizikçi diğeri Psikolog olan 2 kahramanın Fizik ile Psikoloji’nin aynı tözün aynadaki görüntüsü oldukları savını işleyen bölümler büyük beğeni toplamıştır. Bu kitapta ayrıca “Gölge Okulu” önermesi ilk defa hayata geçmiştir. Kitap 240 sayfadır. Kitabın sonuna içinde geçen kavram ve kişilerin detaylı bilgisini veren bir “Tematik Sözlük” eklenmiştir.

Büyük Sır Üstadı - Işık Bakiresi'nin Yolu kitabı

BÜYÜK SIR ÜSTADI -IŞIK BAKİRESİ'NİN YOLU-

Büyük Sır Üstadı serisinin ikinci kitabı olup birinci kitap gibi Felsefi Simya'nın Nigredo safhası sembolizmiyle kurgulanmıştır. Birinci kitapta hazırlanan büyük karşılaşma burada büyük bir şok ile sonlanmaktadır. Ayrıca bu kitapta Niyetediciler kavramı ilk defa hayata geçmektedir. Kitap 220 sayfadır. Kitabın sonuna içinde geçen kavram ve kişilerin detaylı bilgisini veren bir “Tematik Sözlük” eklenmiştir.

Büyük Sır Üstadı - Kali kitabı

BÜYÜK SIR ÜSTADI -KALİ-

Büyük Sır Üstadı serisinin üçüncü kitabı olup Felsefi Simya'nın Albedo safhası sembolizmiyle kurgulanmıştır. İkinci kitabın bittiği yerden devam etmekte ve yeni 4 kahraman sayesinde ilk 2 kitapta 137 olarak bilinen “Tez” bu kitapta “Anti tezi” ile karşılaşmaktadır. Ayrıca bu kitapta Düş Koleksiyoncusu kavramı ilk defa hayata geçmektedir. Kitap 330 sayfadır. Kitabın sonuna içinde geçen kavram ve kişilerin detaylı bilgisini veren bir “Tematik Sözlük” eklenmiştir.

Büyük Sır Üstadı serisi kitapları

BÜYÜK SIR ÜSTADI
ROMAN SERİSİ

Büyük Sır Üstadı roman serisi hangi kitaplardan oluşmaktadır?
1. kitap

Büyük Sır Üstadı - 137 

2. kitap

Büyük Sır Üstadı - Işık Bakiresinin Yolu 

3. kitap

Büyük Sır Üstadı - Kali 

4. kitap

Büyük Sır Üstadı - Kötülük Çiçekleri

(Şubat 2024'te yayınlanması beklenmektedir.)

Büyük Sır Üstadı serisi kitapları karga orman kar

GİZEMLİ - SARSICI - EMSALSİZ

bottom of page