top of page

Geçmişin damıtılmış bilgisiyle, geleceğe dair bir umut romanı.

Nefesinizi kesecek kurgusu ve sıra dışı üslubuyla Türkçede bir başyapıt...
"Kitabı bitirdim. Türkçede böyle eser yok. (Bu zaten açık.) Tekrar bu kez defter tutarak okumam gerekiyor. Bana çok şey kattı ve dünyaya bakışımı değiştirdi."
İhsan Oktay Anar 
(Puslu Kıtalar Atlası yazarı. Türk romancılığının kutuplarından.)
Büyük Sır Üstadı serisinin 4 kitabı set olarak
Büyük Sır Üstadı kitap serisi 4 kitap seti

BÜYÜK SIR ÜSTADI NEDİR?

Türk Roman tarihinde hiç denenmemiş bir alanda, 25 yıllık araştırma, 1.500 kitaplık özel bir kütüphane, 10.000 sayfalık kadim bilgiler taraması ve 6 yıllık bireysel bir hazırlık döneminin bir roman serisine dönüşmesidir. Eserler Carl Gustav Jung'un Analitik Psikolojisi ile Felsefi Simya’nın temel kavramları üzerine büyük bir incelikle kurgulanmıştır. Metnin akışkanlığı, betimlemelerin güzelliği, karakterlerin canlılığı ve sembolizmin derinliğiyle Türk roman tarihinde müstesna bir yere sahiptir. Her bölüm sonunda yükselen gerilimiyle bir taraftan heyecandan uyutmayan diğer taraftan eğlendirirken öğreten roman serisi.
Tarih, felsefe, ezoterizm, şamanizm, semboller, simya, dinler tarihi, fizik, eros, logos, ilişkiler dinamiği, göstergebilim, rüyalar, mitoloji, Analitik Psikoloji, psikoterapi, kişisel gelişim ve Carl Jung'un temel fikirleri gibi konulara meraklıysanız sizin için biçilmiş kaftandır.

BÜYÜK SIR ÜSTADI'NI NEDEN OKUMALIYIM?

Tabi ki her şeyden önce keyif almak ve  inanılmaz bir dünyanın içinde kendinizi kaybetmek için...

Ama Büyük Sır Üstadı sadece keyifli okunacak bir romanın çok ötesindedir. Her kitapta tarih, felsefe, psikoloji, bilim, din kavramları gerek diyaloglar şeklinde gerekse kurgunun içinde yaşanan olaylar vasıtasıyla okuyucuya aktarılmaktadır. 

Bilim ile felsefenin, fizik ile psikolojinin, madde ile ruhun her bölümde birbirine değecek kadar yaklaşması ve en nihayetinde kitapların sonunda okuyucuyu da şaşkınlığa sürükleyecek şekilde birbiri içinde kaybolarak bir nevi “birleşmesi” kitapları özel kılmaktadır. Öğrenmenin verdiği hazzın, kurgunun verdiği heyecanla yarıştığı yegane roman serisi.
"İlk fikrim Büyük Sır Üstadı harika bir kitap ve romandan fazlasını içeriyor."
Sultan Tarlacı, Nörolog, Yazar
büyük sır üstadı roman serisi kitaplarını okuyan kadın

4,9/5,0 YILDIZ BEĞENİ

8.500 MUTLU OKUR!

OKURLARI BÜYÜK SIR ÜSTADI İÇİN NE DEDİ?

Müthiş, harika, zekanın e halinden başlayıp den hâline geçişimi, sanat, felsefe, din, bilim, psikoloji, giz, akıl, ego, benlik, öz aynı potada müthiş bir ahenkle dans ediyor. Sizin bu dansın büyüsüne kapılmadan kalmanız imkansız. gize ulaşmanın en kestirme yolu. Tebrikler, saygıyla kocaman alkışlar. (Sonnur Atmaca Kaya - Filolog.)

Bir fizikçi ve bir psikolog yaşam hakkında tartışsaydı, ne kadar farklı olduklarını mı yoksa ne kadar benzer özellikte iki bilim dalı olduklarını mı fark ederlerdi? Yaşam ve inanışlarınız hakkında şaşırmaya hazırsanız, okuyunuz. (Neslihan Bahçeci)

Merhabalar. Gerçekten de seri takdir edildiği kadar varmış. Çok çok begendim. Son zamanlarda okuduğum en nitelikli eser diyebilirim. Kendime 1 set aldım. 3 set de hediye aldım. 30 yıllık okumalarımın bir özetini roman tadında almak beni büyüledi. Tekrar Jung'un kapısıni çaldım. Elimdeki külliyata tekrar göz atma fırsatını sundu. Hararetle tavsiye ediyorum. (Şakir Ayral)

Tek kelime ile muhteşem bir eser adeta insan olmayı anlatan ve dünya hayatının anlamını ve görünmez gizli güçlerin insan üzerindeki etkilerini anlatan mühtiş bir psiko sosyal bilim kitabı! Nasıl bir kadim bilgelik ! Yazarı tüm kalbimle tebrik ediyorum keşke tüm dünya okusa anlasa, bugün bu halde olmazdık! Bu kitabı yazmak için bir ömür adanmış! Helal olsun yazarına sevgi ve büyük bir saygı duydum kendisine! (Sibel Kalaycıoğlu - Yazar.)

Büyük Sır Üstadı'ndan sonra hiç bir kitaptan kolay kolay haz alamam gibi geliyor, çok büyük boşluğa düştüm kitap bittikten sonra, Hervé Abajoli'den bu kitabın devamını ve daha başka kitapları sabırsızlıkla bekliyorum. (Eda Bayındır Oğuz - Filolog)

Tek kelime ile muazzam. Yazar Büyük Sır Üstadı'nda analitik psikolojiye bambaşka bir açıdan bakmış. Elimden düşüremedim. (Kadir Aksakal)

"Biz onu Dan Brown zannetmiştik ama o Umberto Eco çıktı." (Hervé M. Abajoli için) (Ayşen Tekşen - Çevirmen/Yazar)

OKURLARI BÜYÜK SIR ÜSTADI İÇİN NE DEDİ?

Kendi adımıza Büyük Sır Üstadı gibi bir edebiyat eseri için yorum yapmaya ve tavsiyede bulunmaya kalkışacak kadar “hadsiz” değiliz. Ancak referans kabul edilen kişilerin, bahse konu romana yaklaşımlarını görünce farklı bir durumla karşı karşıya olduğumuzu da kavrayabiliyoruz. Türk edebiyatının kutuplarından İhsan Oktay Anar, hiç kimseyi ve hiçbir romanı bu denli kolayından ve mesnetsiz önemsemez, övmez. Yine Türkiye’nin en yetkin roman ve senaryo yazarlarından Ahmet Yurdakul’un “çok ciddi bir olayla karşı karşıyayız” şeklinde bir yorumuna tesadüf edemezsiniz. (Sıtkı Şükürer - Hürriyet gazetesi köşe yazısı.)

İlk fikrim Büyük Sır Üstadı harika bir kitap ve romandan fazlasını içeriyor. 197 gün okuyucularının benzer bu tarzı seveceklerine eminim. (Sultan Tarlacı - Nörolog doktor, yazar.)

Büyük Sır Üstadı'nı okurken Carl Jung, Yuval Noah Harari, Umberto Eco hatta Dostoyevski, bu adamların hepsi aklıma geldi. Ne alaka demeyin yanlış anlaşılma olmasın bunlardan alıntılarla yazılmış bir eser değil, sadece bunlardan alabileceğiniz lezzet vardı. Sizi okuduğunuz diğer eserleri de düşünmeye ve hatırlamaya itiyor. Benim için güzel ama sabırsız bir okuma deneyimi oldu, Ezoterik, Gotik, Felsefi ve Edebi tarzları severim. Hepsini aynı iki kapak arasında buldum. Doydum! Ama bu sefer de ikinci kitaba açlığım oluştu, şimdi de onu bekleyeceğim umarım sayın yazar elini çabuk tutar. (Mehmet Ceylan - Okuma Kulübü yöneticisi.)

Benim açımdan bu kitabın kendi dalında bir ödül almasını veya beyaz perdeye uyarlanmasını beklemek, hiç de ütopik bir beklenti değil. Glean Meade'in Kar Kurdu, Jean Christopher Grange'ın Kurtlar İmparatorluğu, Trevanian'ın Şibumi'si kıvamında, kalitesinde, lezzetinde bir eser. Ayriyeten okurken sanki Glean Meade ve Neil deGrasse Tyson kafa kafaya vermiş, beraber yazmışlar gibi bir kanı oluştu içimde. Son olarak şunları da söylemeliyim; bir iki yılda yazılacak bir kitap değil, büyük bir emeğin sonucunda ortaya çıktığı aşikar. (Sinan Turanlı - Yazar.)

AY SONUNA KADAR
-
4 KİTAPLIK Set Siparişlerinde -

%26 indirim

14 güne kadar

KOŞULSUZ İADE İMKANI

AYNI GÜN ÜCRETSİZ KARGO

Büyük Sır Üstadı - 137 kitabı

BÜYÜK SIR ÜSTADI -137-

Büyük Sır Üstadı serisinin birinci kitabı olup Felsefi Simya'nın Nigredo safhası sembolizmiyle kurgulanmıştır. Özellikle biri Fizikçi diğeri Psikolog olan 2 kahramanın Fizik ile Psikoloji’nin aynı tözün aynadaki görüntüsü oldukları savını işleyen bölümler büyük beğeni toplamıştır. Bu kitapta ayrıca “Gölge Okulu” önermesi ilk defa hayata geçmiştir. Kitap 240 sayfadır. Kitabın sonuna içinde geçen kavram ve kişilerin detaylı bilgisini veren bir “Tematik Sözlük” eklenmiştir.

Büyük Sır Üstadı - Işık Bakiresi'nin Yolu kitabı

BÜYÜK SIR ÜSTADI -IŞIK BAKİRESİ'NİN YOLU-

Büyük Sır Üstadı serisinin ikinci kitabı olup birinci kitap gibi Felsefi Simya'nın Nigredo safhası sembolizmiyle kurgulanmıştır. Birinci kitapta hazırlanan büyük karşılaşma burada büyük bir şok ile sonlanmaktadır. Ayrıca bu kitapta Niyetediciler kavramı ilk defa hayata geçmektedir. Kitap 220 sayfadır. Kitabın sonuna içinde geçen kavram ve kişilerin detaylı bilgisini veren bir “Tematik Sözlük” eklenmiştir.

Büyük Sır Üstadı - Kali kitabı

BÜYÜK SIR ÜSTADI-KALİ-

Büyük Sır Üstadı serisinin üçüncü kitabı olup Felsefi Simya'nın Albedo safhası sembolizmiyle kurgulanmıştır. İkinci kitabın bittiği yerden devam etmekte ve yeni 4 kahraman sayesinde ilk 2 kitapta 137 olarak bilinen “Tez” bu kitapta “Anti tezi” ile karşılaşmaktadır. Ayrıca bu kitapta Düş Koleksiyoncusu kavramı ilk defa hayata geçmektedir. Kitap 330 sayfadır. Kitabın sonuna içinde geçen kavram ve kişilerin detaylı bilgisini veren bir “Tematik Sözlük” eklenmiştir.

YENİ 4. CİLT 

BSU-4.jpg

BÜYÜK SIR ÜSTADI -Kötülük Çiçekleri-

Serinin bu dördüncü kitabında nihayet yolların çaresiz kesişmesine tanık olacaksınız. Üstelik Brezilya’da bir kasabada olup bitenler aklınızı başınızdan alabilir.

Türkije’deki -evet yanlış okumadınız- Gordion antik kentinin yanı başında kök salmış bir Yumurta’nın insanlığın geleceğinde oynayacağı rolün önemi nedir? Peki kötülük çiçekleri ile tanışmak ister miydiniz?

Nihayet tarafların gerçek yüzleri ortalığa dökülüyor. Yoksa maskeleri mi demeliydik?

O zaman ikizler ile tanışmanın derin sarsıntısına hazır mısınız?

İlahların dünyasında bir gezintiye ne dersiniz?​​

Tüm Ürünler

amazon mağazamızdan almayı tercih ediyorsanız lütfen tıklayınız.

amazon.com.tr link
bottom of page