top of page
I Ching Kehanet seti ve büyük sır üstadı serisi kitapları

BİLİNÇDIŞI YAYINLARI'NIN

5 YILDIZ KİTAPLARI

GEÇMİŞİN DAMITILMIŞ BİLGİSİYLE, GELECEĞE DAİR BİR UMUT ROMANI.
Emsalsiz kurgusu ve sıra dışı üslubuyla Türkçede bir başyapıt...

4,8/5,0 YILDIZ BEĞENİ

6.600 MUTLU OKUR!

"Büyük Sır Üstadı'nı bitirdim. Türkçede böyle eser yok. (Bu zaten açık.) Tekrar bu kez defter tutarak okumam gerekiyor. Bana çok şey kattı ve dünyaya bakışımı değiştirdi."

İhsan Oktay Anar 

(Türk romancılığının kutubu.)

Carl Gustav Jung ve Analitik Psikoloji ekolüne aşinaysanız ve Jung'un fikirlerini kendinize yakın buluyorsanız Büyük Sır Üstadı tam size göredir. Ama Carl Jung'u ve psikolojisini tanımıyorsanız bile bu romanlar size tahmin bile edemeyeceğiniz yeni ufuklar açacaktır. 

Büyük Sır Üstadı her şeyden önce Türk Roman tarihinde hiç denenmemiş bir alanda, 25 yıllık araştırma, 1.500 kitaplık özel bir kütüphane, 10.000 sayfalık kadim bilgiler taraması ve 6 yıllık bireysel bir hazırlık döneminin kristalizasyon çabasıdır. Serinin yazarı Hervé M. Abajoli İzmir'de doğup büyümüş, çok lisanlı multi kültürel derinliğini, ender bulunan akışkanlıkta bir Türkçe ile harmanlayarak İhsan Oktay Anar'ın da beğenisini kazanmış bir başyapıta dönüştürmüştür.

14 güne kadar

KOŞULSUZ İADE İMKANI

AYNI GÜN ÜCRETSİZ KARGO

Büyük Sır Üstadı - 137 kitabı

BÜYÜK SIR ÜSTADI -137-

Büyük Sır Üstadı serisinin birinci kitabı olup Felsefi Simya'nın Nigredo safhası sembolizmiyle kurgulanmıştır. Özellikle biri Fizikçi diğeri Psikolog olan 2 kahramanın Fizik ile Psikoloji’nin aynı tözün aynadaki görüntüsü oldukları savını işleyen bölümler büyük beğeni toplamıştır. Bu kitapta ayrıca “Gölge Okulu” önermesi ilk defa hayata geçmiştir. Kitap 240 sayfadır. Kitabın sonuna içinde geçen kavram ve kişilerin detaylı bilgisini veren bir “Tematik Sözlük” eklenmiştir.

Büyük Sır Üstadı romanları Carl Gustav Jung'un Analitik Psikoloji'sinin temel fikirleri üzerine inşa edilmiş emsalsiz bir kurgu ile taçlanır. Jungiyen kavramların başlıcaları olan arketipler, gölge, persona, yansıtma, karşıt çiftleri, anima, animus, rüya analizi ve felsefi simya romanın kurgusu içinde benzersiz bir ustalıkla eritilmiştir.

Bilim ile felsefenin, fizik ile psikolojinin, madde ile ruhun her bölümde birbirine değecek kadar yaklaşması ve en nihayetinde kitapların sonunda okuyucuyu da şaşkınlığa sürükleyecek şekilde birbiri içinde kaybolarak bir nevi “birleşmesi” kitapları özel kılmaktadır.

Ayrıca baş karakterlerinden psikolog Sofia ile kuantum fizikçisi Gabriel'in Socrates'ten ödünç alınmış bir yöntemle arasında yaşanan diyaloglar romana didaktik bir hava vermiştir. Öğrenmenin verdiği hazzın, kurgunun verdiği heyecanla yarıştığı yegane roman serisidir.

İnsanlığın içinde bulunduğu açmaza bir çözüm önerisi olarak romanların getirdiği yepyeni ve umut dolu 2 öneri kendini hemen göstermektedir. Gölge Okulu ve Düş Koleksiyoncusu bölümleri aklınızı başınızdan alacaktır.

Metnin akışkanlığı, betimlemelerin güzelliği, Şaman, Druid gibi karakterlerin canlılığı ve sembolizmin derinliğiyle Türk roman tarihinde müstesna bir yere sahiptir. Her bölüm sonunda yükselen gerilimiyle bir taraftan heyecandan uyutmayan diğer taraftan eğlendirirken öğreten tek roman serisidir.

Uykusuz okuma gecelerine davetlisiniz...

AY SONUNA KADAR
- 3 kitaplık Set Siparişlerinde -

%30 indirim

- Kampanya stoklarla sınırlıdır -

Büyük Sır Üstadı - Işık Bakiresi'nin Yolu kitabı

BÜYÜK SIR ÜSTADI -IŞIK BAKİRESİ'NİN YOLU-

Büyük Sır Üstadı serisinin ikinci kitabı olup birinci kitap gibi Felsefi Simya'nın Nigredo safhası sembolizmiyle kurgulanmıştır. Birinci kitapta hazırlanan büyük karşılaşma burada büyük bir şok ile sonlanmaktadır. Ayrıca bu kitapta Niyetediciler kavramı ilk defa hayata geçmektedir. Kitap 220 sayfadır. Kitabın sonuna içinde geçen kavram ve kişilerin detaylı bilgisini veren bir “Tematik Sözlük” eklenmiştir.

YEDİNCİ BASKI

KUSURSUZ KORUMA KUTUSUNDA

KARGOLANMAKTADIR.

Okurları Büyük Sır Üstadı için ne dedi?

İlk fikrim Büyük Sır Üstadı harika bir kitap ve romandan fazlasını içeriyor. 197 gün okuyucularının benzer bu tarzı seveceklerine eminim.

Dr. Sultan Tarlacı, Nörolog - Yazar

Büyük Sır Üstadı'nı okurken Carl Jung, Yuval Noah Harari, Umberto Eco hatta Dostoyevski, bu adamların hepsi aklıma geldi. Ne alaka demeyin yanlış anlaşılma olmasın bunlardan alıntılarla yazılmış bir eser değil, sadece bunlardan alabileceğiniz lezzet vardı.

Mehmet Ceylan, Okuma Kulübü Yöneticisi

Benim açımdan bu kitabın kendi dalında bir ödül almasını veya beyaz perdeye uyarlanmasını beklemek, hiç de ütopik bir beklenti değil. Glean Meade'in Kar Kurdu, Jean Christopher Grange'ın Kurtlar İmparatorluğu, Trevanian'ın Şibumi'si kıvamında, kalitesinde, lezzetinde bir eser.

Sinan Turanlı, Yazar

"Biz onu Dan Brown zannetmiştik ama o Umberto Eco çıktı." (Hervé M. Abajoli için)

Ayşen Tekşen, Çevirmen-Yazar

 

Çok güzel kurgulanmış ve karakterlerin ayrımı inanılmaz derecede güzel yapılmış bir kitap. Sanki yazar hikayeyi anlatıyor ve karakterler gerçek hayatta gördüğümüz kişilikleri yansıtıyor. Çok derinlemesine incelenmiş ve zaman ayrılmış çok başarılı bir kitap.

Aykan Aydın

Böyle bir kitap hiç okumamıştım. Şaheser. Okurken zihne açılan kapıları bir bilseniz.

Özlem Genç

Aman Allahım ben ne okuyorum... Bu nasıl sürükleyici bir anlatım, nasıl bir bilgi aktarımı. İşlerim bitse de kitabıma devam etsem diyorum.

Dila Ayan

Büyük Sır Üstadı - Kali kitabı

BÜYÜK SIR ÜSTADI -KALİ-

Büyük Sır Üstadı serisinin üçüncü kitabı olup Felsefi Simya'nın Albedo safhası sembolizmiyle kurgulanmıştır. İkinci kitabın bittiği yerden devam etmekte ve yeni 4 kahraman sayesinde ilk 2 kitapta 137 olarak bilinen “Tez” bu kitapta “Anti tezi” ile karşılaşmaktadır. Ayrıca bu kitapta Düş Koleksiyoncusu kavramı ilk defa hayata geçmektedir. Kitap 330 sayfadır. Kitabın sonuna içinde geçen kavram ve kişilerin detaylı bilgisini veren bir “Tematik Sözlük” eklenmiştir.

amazon'da mağazamız olduğunu biliyor muydunuz?

amazon'a gitmek istiyorsanız lütfen tıklayınız.

amazon.com.tr link
bottom of page