I Ching kehanet seti komponentleri

I Ching® Kehanet Seti

 

“Fazladan bir 50 yılım olsaydı, onları sadece I Ching’in derin anlamını kavramaya çalışarak geçirirdim.”

Konfüçyüs

 

I Ching ya da Değişimler Kitabı, yaklaşık 3000 yıl önce Çin’de yazılmış ilk bilgelik, felsefe ve kehanet kitabıdır. Tarih boyunca Lao-Tzu, Konfüçyüs gibi ruhani liderlerin yanı sıra Mao Tse-Tung gibi pek çok siyasi ya da askerî liderin sık sık başvurduğu bir rehber olmuştur.

 

I Ching hayatınızın nereye doğru evirildiğini size net bir dille aktarıp günlük yaşamınıza yön verecek, önemli kararlar alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini de usulca kulağınıza fısıldayacaktır. Kısacası I Ching hayatın dönüm noktalarına yardımcı harikulade bir rehberdir. Aşk yaşamınızdan iş ilişkilerinize, yakın ve uzak gelecekte sizi bekleyen olası tehlike ve başarılara kadar hemen her konuda ona soru sormanıza izin verir. Ve verdiği cevaplarda yanıldığı henüz görülmemiştir!

I Ching - Değişimler Kitabı seti, 208 sayfalık renkli bir kullanım kılavuzu ve detaylı yorum bölümü ile kumaş bir kese içinde bulunan toplam 16 adet özel imal edilmiş renkli I Ching parasından oluşmaktadır. Bu paraların keseden altı kere çekilmesiyle yaratacağınız Altı-Çizgi’nin (Gua’nın) size özel kehanetini öğrenmek için kitabın ilgili yorum sayfasını bulup okumanız yeterlidir. Böylece sadece kendinizi keşfetmekte kalmayacak, aynı zamanda hayatınızın zorlu dönüm noktalarında size rehberlik edecek bir “Yaşlı Bilge Adam” ile de dostluk kurmuş olacaksınız.

I Ching Değişimler Kitabı Kehanet Seti_edited.jpg

Ya en başından beri açmaya tereddüt ettiğiniz kapının bir anahtarı varsa? Ya yanlış kapının eşiğinde zaman kaybediyorsanız? Hayatınızın kaç yılını aceleyle alınmış yanlış bir karara feda etmeye hazırsınız? Bırakın bu yaşlı Bilge Adam size yardım etsin. Binlerce yıl öncesinden dirilip doğru kapının anahtarlarını versin size. 15 dakikada hayatınız değişebilir mi? Tabi ki hayır. Ama artık I Ching elinizde olduğuna göre ona nasıl yön vereceğinizi biliyorsunuz...