top of page
Büyük Sır Üstadı gibi bir kitabı daha önce okumadığınıza inanıyoruz!

Zaten Türk Edebiyatı’nın en büyük kalemlerinden, Puslu Kıtalar Atlası'nın yazarı İhsan Oktay Anar Büyük Sır Üstadı için "Kitabı bitirdim. Türkçede böyle eser yok. (Bu zaten açık.) Tekrar bu kez defter tutarak okumam gerekiyor. Bana çok şey kattı ve dünyaya bakışımı değiştirdi." diye yazarak bizimle aynı fikirde olduğunu göstermiştir.
büyük sır üstadı KALİ LANSMAN (Instagram Gönderisi (Kare)).jpg

İzmirli Levanten bir ailenin ferdi olan Hervé M. Abajoli’nin Büyük Sır Üstadı romanları serisi 2013 -2022 yılları arasında yazılmış olup, Türk Roman tarihinde hiç denenmemiş bir alanda, 25 yıllık araştırma, 1.500 kitaplık özel bir kütüphane, 10.000 sayfalık kadim bilgiler taraması ve on yıllara dayanan bireysel bir hazırlık döneminin kristalizasyon çabasıdır.​

Romanlar Carl Gustav Jung'un Analitik Psikolojisi ile Felsefi Simya’nın temel kavramları üzerine büyük bir incelikle kurgulanmıştır. Her kitapta tarih, felsefe, psikoloji, bilim, din felsefesinin yanı sıra Jungiyen kavramlar gerek diyaloglar şeklinde gerekse kurgunun içinde yaşanan olaylar vasıtasıyla okuyucuya aktarılmaktadır. Bilim ile felsefenin, Fizik ile Psikolojinin, Eros ile Logos’un her bölümde birbirine değecek kadar yaklaşması ve en nihayetinde kitapların sonunda okuyucuyu da şaşkınlığa sürükleyecek şekilde birbiri içinde kaybolarak bir nevi “birleşmesi” kitapları özel kılmaktadır.

Bu okuyacağınız, “bilimsel” bir tarikatın emsalsiz hikayesi. Tarihi, psikolojiyi, simyayı ve bilimi aynı potada eritmiş, varlığını yüzyıllarca gizleyebilmiş kadim bir tarikat. Dünya üzerinde "bilimsel" bir tarikatın var olduğuna inanmaya hazır mısınız?

 

Peki siz, hayata bakışınızı kökünden değiştirecek bu kitabı okumaya hazır mısınız?

Büyük Sır Üstadı roman serisi hangi kitaplardan oluşmaktadır?
1. kitap 

Büyük Sır Üstadı - 137 

2. kitap

Büyük Sır Üstadı - Işık Bakiresinin Yolu 

3. kitap

Büyük Sır Üstadı - Kali 

bsü grup bitişik - Düzenlendi.png

Büyük Sır Üstadı
-137-

Büyük Sır Üstadı - 137

Serinin bu ilk kitabında, 137 ismini alan bilimsel bir tarikatın gizemli geçmişine tanıklık edecek ve sırlarına vakıf olacaksınız.

Tarikat liderinin zamansız ölümüyle sarsılan birlik, yeniden dengesini bularak güç kazanmanın yollarını arıyor. ‘Gölge Okulu’ projesini de hayata geçirmeye çalışan tarikat, bu konuda ufkunuzu zorlayabilir. Bu yolculuk sizi tarihin kadim bilgileriyle, birbirinden ilginç tarikat üyeleriyle ve bu üyelerin sınırsız bilgisiyle tanıştıracak. Bu yolculuğa kimler mi eşlik ediyor? Sarsıcı bir aşk, kan dondurucu bir ihanet, kozmik sırlar ve hayal etmekten bile korkacağınız kadim bilgiler...

Bildiğinizi sandıklarınızı tekrar gözden geçirmek isteyebilirsiniz…

Büyük Sır Üstadı - 137, Büyük Sır Üstadı serisinin birinci kitabı olup Felsefi Simya'nın Nigredo safhası sembolizmiyle kurgulanmıştır. Özellikle biri Fizikçi diğeri Psikolog olan 2 kahramanın Fizik ile Psikoloji’nin aynı tözün aynadaki görüntüsü oldukları savını işleyen bölümler büyük beğeni toplamıştır. Bu kitapta ayrıca “Gölge Okulu” önermesi ilk defa hayata geçmiştir. Kitap 240 sayfadır. Kitabın sonuna içinde geçen kavram ve kişilerin detaylı bilgisini veren bir “Tematik Sözlük” eklenmiştir.

Büyük Sır Üstadı
-Işık Bakiresi'nin Yolu-

Büyük Sır Üstadı - Işık Bakiresi’nin Yolu

Serinin ikinci kitabında Anadolu’nun tozlu yollarında bir dergâhta başlayan yolculuk, Benares’e uğrayıp Aya Sofya’nın açığa kavuşturulan sırlarıyla devam ediyor. Sofia ve Gabriel’i neler bekliyor? Tarikata yeni katılan küçük üye kim? Aya Sofya’nın tarikat için önemi ne? ‘Niyetediciler’ kim ve hayatımıza etkileri ne? Planlar hep bozulmaya mı mahkûm? Rahatlamak için henüz erken mi, yoksa yüzyılların deneyimi ve bilgisi bile tarikatı korumaya yetmeyecek mi?

Her son tahmin edilebilir değildir.

Büyük Sır Üstadı - Işık Bakiresi’nin Yolu, Büyük Sır Üstadı serisinin ikinci kitabı olup birinci kitap gibi Felsefi Simya'nın Nigredo safhası sembolizmiyle kurgulanmıştır. Birinci kitapta hazırlanan büyük karşılaşma burada büyük bir şok ile sonlanmaktadır. Ayrıca bu kitapta Niyetediciler kavramı ilk defa hayata geçmektedir. Kitap 220 sayfadır. Kitabın sonuna içinde geçen kavram ve kişilerin detaylı bilgisini veren bir “Tematik Sözlük” eklenmiştir.

Büyük Sır Üstadı
-Kali-

Büyük Sır Üstadı - Kali

Gizli planlar, yeni ihanetler, kötülüğün hafife alınmaması gereken gücü… Serinin bu bölümünde gerçekler çirkin -ah, kime göre- yüzlerini gösteriyor. Kadim Çin kehanetleri ne diyor? Dünyada adaleti sağlamak kimin görevi? Rüyalar neden önemli, Düş Koleksiyoncusu da kim? Biriktirdiği rüyalarla ne yapıyor dersiniz? Şamanizm’in konuyla ilgisi ne? Hepsinden öte, Büyük Sır Üstadı gerçeklerin ne kadar farkında?

Alarmınızı kurmayı unutmayın, bu kitap sizi uykusuz bırakabilir.

Büyük Sır Üstadı - Kali, Büyük Sır Üstadı serisinin üçüncü kitabı olup Felsefi Simya'nın Albedo safhası sembolizmiyle kurgulanmıştır. İkinci kitabın bittiği yerden devam etmekte ve yeni 4 kahraman sayesinde ilk 2 kitapta 137 olarak bilinen “Tez” bu kitapta “Anti tezi” ile karşılaşmaktadır. Ayrıca bu kitapta Düş Koleksiyoncusu kavramı ilk defa hayata geçmektedir. Kitap 330 sayfadır. Kitabın sonuna içinde geçen kavram ve kişilerin detaylı bilgisini veren bir “Tematik Sözlük” eklenmiştir.

Okur Yorumları

Ayşen Tekşen
Çevirmen Yazar

Biz onu Dan Brown zannetmiştik ama o Umberto Eco çıktı." (Hervé M. Abajoli için)

Sinan Turanlı 
Yazar

"Glean Meade'in Kar Kurdu, Jean Christopher Grange'ın Kurtlar İmparatorluğu, Trevanian'ın Şibumi'si kıvamında, kalitesinde, lezzetinde bir eser. Ayriyeten okurken sanki Glean Meade ve Neil deGrasse Tyson kafa kafaya vermiş, beraber yazmışlar gibi bi kanı oluştu içimde. Benim açımdan bu kitabın kendi dalında bir ödül almasını veya beyaz perdeye uyarlanmasını beklemek, hiç de ütopik bir beklenti değil. Son olarak şunları da söylemeliyim; bir iki yılda yazılacak bir kitap değil, büyük bir emeğin sonucunda ortaya çıktığı aşikar."

Ertuğrul Altun
Bibliyofil

Bence tarih Hervé M. Abajoli'nin kitaplarını yazacak. Tüm zamanlara iz bırakmış kitaplardan aşağı kalır yani yok.

herve m abajoli_edited_edited_edited_edited.jpg

Nur Çakmakçı Algün
Yazar

Çok büyük bir bilgi birikimi kurguyla kısık ateşte pişirilerek verilmiş ve enfes olmuş. Kitap bittikten sonra sadece damakta hoş bir lezzet bırakmakla kalmıyor dimağda yeni kapılar açıyor. Keşke emek harcanan bu tür kitaplar daha fazla yayınlanabilse. Sevgili yazarın emeğine, aklına ve gönlüne sağlık.

Mehmet Sadık Öke
Kadim Mısır ve antik
dinler uzmanı

Herkesin dönem dönem bir baş ucu kitabı vardır. Bir terapi kitabı, içinde kaybolduğu, kitabın içine girip kahramanlarla bir olduğu, gözlerini kapadığı an maceranın devam ettiği... İşte benim için bu dönem o kitap "Büyük Sır Üstadı." Sayfalarında kendimi keşfettiğim, arketiplerimi incelediğim, gölgem ile tanıştığım kitap. Büyük Sır Üstadı kitabının yazarı Hervé M. Abajoli karşısında saygıyla eğiliyorum büyük üstad.

Kesinlikle filmi çekilmeli.

herve m abajoli_edited_edited_edited_edited.jpg

Sultan Tarlacı
Nörolog Yazar

İlk fikrim Büyük Sır Üstadı harika bir kitap ve romandan fazlasını içeriyor. 197 gün okuyucularının benzer bu tarzı seveceklerine eminim.

Mehmet Ceylan
Okuma Kulübü

Kitabı okurken Carl Jung, Yuval Noah Harari, Umberto Eco hatta Dostoyevski, bu adamların hepsi aklıma geldi. Ne alaka demeyin yanlış anlaşılma olmasın bunlardan alıntılarla yazılmış bir eser değil, sadece bunlardan alabileceğiniz lezzet vardı. Sizi okuduğunuz diğer eserleri de düşünmeye ve hatırlamaya itiyor. Benim için güzel ama sabırsız bir okuma deneyimi oldu, Ezoterik, Gotik, Felsefi ve Edebi tarzları severim. Hepsini aynı iki kapak arasında buldum. DOYDUM! Ama bu sefer de ikinci kitaba açlığım oluştu, şimdi de onu bekleyeceğim umarım sayın yazar elini çabuk tutar.

Elinizin altında, kafanızın içinde olması gereken bir kitap.

Ziya Bülent Cenkoğlu

Ceren Yaylı Uyar

PTT Kargo ile gönderim ücretsizdir. Küçük bir fark ödemeniz koşuluyla PTT Kargo yerine SENDEO Kargo ile gönderim sağlayabiliyoruz. Sepetinizde ödeme yapmadan önce "SENDEO Kargo" opsiyonunu seçerseniz güncel fiyatları görebilirsiniz. SENDEO Kargo Koç Holding şirketi olup diğer kargolardan çok daha hızlı  çalışmaktadır. 

Kısa bir süre için, 3 kitaplık set olarak sipariş edildiğinde 87,- TL tutarında sepet indirimi uygulanarak 457,- TL yerine sadece 370,- TL ödeyerek bu muhteşem seriye sahip olabilirsiniz.

 
bottom of page