Okur Yorumları

Yıllar içinde gerek doğrudan bize yazarak gerekse sosyal medyamızda yayınevimiz ve eserlerimiz için yorumlarını esirgemeyen dost ve okurlara minnettarız. Aşağıda o yorumlardan bazılarını bulabilirsiniz.

O kadar özenle ve titizlikle hazırlanmış bir kitap ki  I Ching'e dair detaylarıyla ve anlaşılabilir haliyle hazırlanmış bir çalışma bulduğum için çok şanslı hissediyorum. Teşekkür ederim. I Ching kolay anlaşılabilir bir sanat değil ancak o kadar yardımcı bir kılavuz halinde sunmuşsunuz ki okurken şükran doluydum. Henüz sadece inceledim kitabı baştan sona okudum uygulamayı nasıl yapacağımı kafamda netleştirdim ama bundan sonra yaşamımda rehberlik edeceğine inancım tam. Kitapta kullanımı detaylıca izah edilmesine rağmen yine de keşke yazarı Hervé Abajoli bir atölye çalışması da yapsa ve deneyimlerini paylaşsa hem kullanımına dair hem kitabı yazma sürecine dair.

SEVGİ YİĞİT

Okurumuz

Hervé Bey merhaba, Bu çok kıymetli ezoterik bilgileri bu kadar kolay anlaşılır bir biçimde aktardığınız için çok teşekkür ederim. Yayımlanan I Ching Kitabınız ile Instagram vasıtasıyla tanışmış oldum. Daha sonra da bu yayını izledim. I Ching bana rahmetli dedemin kullandığı Remil'i anımsattı. Remil'de de çizgilerin oluşturduğu sembollere, yerleştiği haneye ve nasıl oluştuğuna göre anlam verilir. Mutlaka duymuşsunuzdur. Sizinle tanıştığıma çok ama çok memnun oldum. I Ching derslerinde buluşmak ve sizden öğrenebilmek ümidiyle Sevgi ve saygılarımla, Esra

ESRA VURAL

Okurumuz

Renkli basılmış olması süper. Açıklamaları da okuyunca  elimizdeki kıymetli bilginin farkına varıyoruz. Teşekkür ederim.

R. BERRİN

Okurumuz

Tam "gen anahtarları" ile ilgili bir çalışmaya katılmıştım ki I Ching elime geldi. Eş zamanlılık karşısında bir kez daha şapka çıkardım ve saygı ile selamlıyorum. Açıklamalardan net anlaşılıyor. Sorulara cevaplar cuk oturuyor. Velhasıl sevdim. Bana günlük yaşamda da kullanabileceğim iyi bir alan açıcı olduğunu düşünüyorum. Hazırlayanların ellerine aklına yüreğine her şeyine sağlık. Çok teşekkürler. Sevgi ve dostlukla selamlıyorum. 

GÜL HANIM

Okurumuz

Son derece detaylı düşünülüp sadelikle oluşturulmuş bir kitap I Ching. Sorularıma net yanıtlar veren bir bilge arkadaş kazandım. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimle..

DEMET KIRCI

Okurumuz

Bir ilke imza attığınız için tebrik ederim. O kadar detaylı anlatımı var ki kitabın ilk defa kendime açılım yapmama rağmen neyin ne olduğunu gayet net anladım. İleri seviye yorum için internetten de yardım aldığım oldu tabi ki. Gayet anlaşılır akışkan bir dille yazılması da güzel olmuş. ilgilenenlere tavsiye ederim.

AYLAN

Okurumuz

Tek kelime ile harika! Konuya ilgisi olan herkes alıp başucu kitabı yapmalı. 

MUAMMER MERT EMİRLER

Okurumuz

Sorumun cevabını ve öğrenmem gerekeni bilgece sundu, inanılmaz!

ZEYNEP C.

Okurumuz

Evet geldi ve sabırsızlıkla paketi açtım okumaya başladım uyguladım verdiği cevaplar karşısında şaşkınlığımı gizleyemedim Mükemmel 

EBRU M.

Okurumuz

Gerçek bir kitapçoksever olarak diyorum ki, sanırım hayatta en severek okuduğum, en çok beğendiğim, en çok keyif aldığım kitaplardan biriydi. Çok güzel bir deneyimdi. Hayatım boyunca en çok merak ettiğim ve en çok ilgilendiğim konuların böyle akıcı bir dille anlatılması inanılmazdı. 

MELTEM KILIÇ

Tıp Doktoru

"Biz onu Dan Brown zannetmiştik ama o Umberto Eco çıktı." (Hervé M. Abajoli için)

AYŞEN TEKŞEN

Çevirmen Yazar

Herkesin dönem dönem bir baş ucu kitabı vardır. Bir terapi kitabı, içinde kaybolduğu, kitabın içine girip kahramanlarla bir olduğu, gözlerini kapadığı an maceranın devam ettiği... İşte benim için bu dönem o kitap "Büyük Sır Üstadı." Sayfalarında kendimi keşfettiğim, arketiplerimi incelediğim,gölgem ile tanıştığım kitap. Büyük Sır Üstadı kitabının yazarı Hervé M. Abajoli karşısında saygıyla eğiliyorum büyük üstad.

MEHMET SADIK ÖKE

Sosyal Antropolog, Kadim Mısır ve karşılaştırmalı antik dinler uzmanı.

Kendi adımıza Büyük Sır Üstadı gibi bir edebiyat eseri için yorum yapmaya ve tavsiyede bulunmaya kalkışacak kadar “hadsiz” değiliz. Ancak referans kabul edilen kişilerin, bahse konu romana yaklaşımlarını görünce farklı bir durumla karşı karşıya olduğumuzu da kavrayabiliyoruz.

Türk edebiyatının kutuplarından İhsan Oktay Anar, hiç kimseyi ve hiçbir romanı bu denli kolayından ve mesnetsiz önemsemez, övmez. Yine Türkiye’nin en yetkin roman ve senaryo yazarlarından Ahmet Yurdakul’un “çok ciddi bir olayla karşı karşıyayız” şeklinde bir yorumuna tesadüf edemezsiniz.

SITKI ŞÜKÜRER

Hürriyet Gazetesi Köşe Yazısı

İlk fikrim Büyük Sır Üstadı harika bir kitap ve romandan fazlasını içeriyor. 197 gün okuyucularının benzer bu tarzı seveceklerine eminim.

SULTAN TARLACI

Nörolog, Yazar.

Hervé Abajoli’de tamam kavramı tamdır. Büyük Sır Üstadı kitabı kâinatın tamamına davetiyedir. Aktif umut için umutlu Eros’tan yaşayan Eros’a geçiştir. Müdahil değil, dâhil olmayı sezdirir. Evrenin evrimselliğinde (d)evrile (d)evrile, birlik içinde biricik (sorumlu-özgür-etik-özenli) özne olma yolculuğunda yoldaşız. Büyük Sır Üstadı her elde, her evde, her okulda, her yerde var ola, okuna!
Hal böyle, hadi kalmayın öyle!
Devamı gelsin.
Rastgele!

OSMAN SEÇKİN

Psikiyatrist, Psikoterapist, Felsefeci, Yazar.

Çok büyük bir bilgi birikimi kurguyla kısık ateşte pişirilerek verilmiş ve enfes olmuş. Kitap bittikten sonra sadece damakta hoş bir lezzet bırakmakla kalmıyor dimağda yeni kapılar açıyor. Keşke emek harcanan bu tür kitaplar daha fazla yayınlanabilse. Sevgili yazarın emeğine, aklına ve gönlüne sağlık.

NUR ÇAKMAKÇI ALGÜN

Doktor, Yazar.

Bence tarih Hervé M. Abajoli'nin kitaplarını yazacak. Tüm zamanlara iz bırakmış kitaplardan aşağı kalır yani yok.

ERTUĞRUL ALTUN

Bibliyofil İş İnsanı

Kesinlikle filmi çekilmeli.

ZİYA BÜLENT CENKOĞLU

iş İnsanı

Kitabı okurken Carl Jung, Yuval Noah Harari, Umberto Eco hatta Dostoyevski, bu adamların hepsi aklıma geldi. Ne alaka demeyin yanlış anlaşılma olmasın bunlardan alıntılarla yazılmış bir eser değil, sadece bunlardan alabileceğiniz lezzet vardı. Sizi okuduğunuz diğer eserleri de düşünmeye ve hatırlamaya itiyor. Benim için güzel ama sabırsız bir okuma deneyimi oldu, Ezoterik, Gotik, Felsefi ve Edebi tarzları severim. Hepsini aynı iki kapak arasında buldum. DOYDUM! Ama bu sefer de ikinci kitaba açlığım oluştu, şimdi de onu bekleyeceğim umarım sayın yazar elini çabuk tutar.

MEHMET CEYLAN

Okuma Kulübü

Benim açımdan bu kitabın kendi dalında bir ödül almasını veya beyaz perdeye uyarlanmasını beklemek, hiç de ütopik bir beklenti değil. Glean Meade'in Kar Kurdu, Jean Christopher Grange'ın Kurtlar İmparatorluğu, Trevanian'ın Şibumi'si kıvamında, kalitesinde, lezzetinde bir eser. Ayriyeten okurken sanki Glean Meade ve Neil deGrasse Tyson kafa kafaya vermiş, beraber yazmışlar gibi bir kanı oluştu içimde. Son olarak şunları da söylemeliyim; bir iki yılda yazılacak bir kitap değil, büyük bir emeğin sonucunda ortaya çıktığı aşikar.

SİNAN TURANLI

Yazar