top of page
hervé m_edited.jpg

Merhaba

Değerli yazarımızın sıra dışı hayatından bir kesit vermek istedik.

Bilgi birikiminin derinliği çok kültürlü bir yapıda özel yazım yetenekleri ile birleşince "çok ender" bir yazarın doğuşuna şahit olduk. Yayınevi olarak eserlerini siz okurlarla buluşturmaktan gurur duyuyoruz.

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube

Yaşanmış Özgeçmiş

Hervé M. Abajoli adı altında 1962 yılında İzmir Türkiye’de Levanten bir ailenin en büyük oğlu olarak dünyaya gelir. Türk, Fransız, Yunan ve İtalyan kültürünün bir amalgamından oluşan ev ortamında klasik müzik, şanson ve opera dinleyerek serpilir. Daha 9 yaşındayken okumak ve satranç oynamak dışında hiçbir şeyden zevk almaz olur. Bu durum kısa bir süre sonra kesintisiz 31 yıl sürecek olan derin bir tutkuya dönüşür. O kadar ki okunacak eserlerin çokluğu ile zamanın yetersizliği sorunsalı onu evinin banyosuna bile bir sahra kütüphanesi kurmasıyla sonlanır. İlk aşkı Okyanus Bilimi (Biyolojik Oseanografi) Üniversitesiden mezun olmasıyla birlikte önce dede mesleği olan matbaacılığa ardından bilgisayar programcılığına gönül verir ama en nihayetinde hayat nehrinin ani bir yatak değiştirmesi sonunda tüm entelektüel faaliyetlerine bir süre ara vermek zorunda kalır. Hayatının en çileli ama bir o kadar da bereketli dönemi saydığı ve “Gece Deniz Yolculuğu” olarak isimlendirdiği bu 450 günlük sürede C. G. Jung ve fikirleriyle tanışır. On yıl sürecek Jung eserlerinin hummalı bir incelemesi ve analitik psikoloji uygulamalarının kendi hayatına uyarlanması döneminden sonra tüm ticari faaliyetlerini bırakır, adını Marios Gnostis olarak değiştirir ve kendini Analitik Psikoloji’nin temel fikirlerini yaymaya adar. 7 yılda tamamladığı Büyük Sır Üstadı serisinin birinci ve ikinci kitapları (137 ve Işık Bakiresi’nin Yolu) bu dönemin kristalizasyon çabasıdır. Bunları 5 yılda tamamlanan üçüncü kitap (Büyük Sır Üstadı – Kali) ve -kadim Çin metinlerinin en zor anlaşılanı- I Ching’in Batılı zihinler için özel olarak hazırlanmış özet bir yorumu takip etmiştir. Hâlihazırda Büyük Sır Üstadı serisinin dördüncü kitabını yazmakta ve I Ching’in derin anlamı üzerine kaleme aldığı kapsamlı bir yorum kitabı üzerinde çalışmaktadır.

İletişim

Hervé M. Abajoli adı altında bulunabilen bütün sosyal medya hesapları yayınevimiz tarafından yönetilmektedir. Kendisine doğrudan ulaşabilmek sadece e-posta üzerinden mümkün olabilmektedir. Üstadın yoğunluğuna göre cevap süresi uzayabilmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

bottom of page